Stowarzyszenie Praktyków Kultury Warszawa, Polska
SPK działa od 2006 roku, skupiając artystów i ekspertów z różnych dziedzin: sztuk performatywnych, muzyki, sztuk wizualnych, dziennikarstwa, animacji kulturalnej. Produkuje przedstawienia teatralne (teatr dokumentalny, taniec, spektakle muzyczne), a także wystawy, koncerty i warsztaty artystyczne. Interdyscyplinarne i interaktywne formy działalności artystycznej są związane z tematem wykluczenia społecznego. Używając narzędzi sztuki SPK pracuje m.in. z uchodźcami, imigrantami i pensjonariuszami zakładów dla nieletnich. SPK współpracuje z teatrami instytucjonalnymi, grupami niezależnymi i wieloma instytucjami kultury i edukacji. Projekty SPK są wspierane przez m.in. Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury i inne instytucje.
Futur3, Kolonia, Niemcy
Działająca od 2003 roku grupa pracuje jako kolektyw artystyczny, realizując rocznie jeden duży projekt teatralny, jak i wiele mniejszych formatów artystycznych, często związanych ze specjalną przestrzenią albo wydarzeniem (Nationaler Tag der Archive, Masterplan für die Stadt Köln etc.). Projekty i spektakle Futur3 poświęcone są współczesnym zjawiskom społecznym. Grupa prowadzi szeroką współpracę międzynarodową (kontakty robocze, pokazy festiwalowe i koprodukcje), w ostatnich latach realizowała projekty we współpracy z artystami z Ukrainy, Polski, USA, Włoch, Izraela, Singapuru, Szwajcarii i Belgii.
Teatro Praga, Lizbona, Portugalia
Działa od 1995 roku, a od 2002 jest instytucją regularnie subsydiowaną przez państwo. Ich spektakle powstają w koprodukcji z najważniejszymi instytucjami kultury w Portugalii i są prezentowane na wielu festiwalach, m.in. we Włoszech, Anglii, Francji, Węgrzech, Słowenii, Estonii i Danii.
kobalt.works, Bruksela, Belgia
Grupa tańca współczesnego założona w 2000 roku. Kobalt.works tworzy spektakle i prowadzi transkulturowe i multidyscyplinarne projekty badawcze oraz projekty wymiany artystycznej. Ich produkcje są oparte na intensywnej fizyczności i badają emocjonalną siłę abstrakcji. Kobalt.works współpracuje z wieloma instytucjami i artystami, m.in. z Singapuru, Kambodży, Indonezji i Tajlandii.
Sommerblut Kulturfestival e.V. Kolonia, Niemcy
Od ponad 10 lat Festiwal Sommerblut prezentuje różne gatunki sztuki badające marginesy społeczeństwa i kultury. Daje przestrzeń różnym zjawiskom artystycznym, które trudno znaleźć w mainstreamowych programach. W ostatnich latach festiwal stał się fundamentem kulturalnego kalendarza Kolonii, prezentując również produkcje krajowe i międzynarodowe. Sommerblut jest festiwalem kultury, w którym sąsiadują różne społeczne i polityczne światopoglądy i tożsamości – to „inkluzyjny festiwal kulturalny”. W programie festiwalu co roku znajduje się ponad 100 różnych wydarzeń kulturalnych reprezentujących wszelkie gatunki i produkowanych przez międzynarodowe grono uznanych artystów i utalentowanych debiutantów. Każdego roku w festiwalu uczestniczy ponad 15.000 widzów z całego świata.
Stowarzyszenie Sztuka Nowa Warszawa, Polska
Stowarzyszenie, założone w 2007 roku, zajmuje się interdyscyplinarnymi projektami artystycznymi i edukacyjnymi, które oparte są na teatrze fizycznym i mają na celu nawiązanie dialogu z lokalną społecznością. Sztuka Nowa rozwija swoją metodę pracy w oparciu o eksperymenty z nowymi mediami, innowacyjną choreografię i badanie różnych technik ciała. Sztuka Nowa stale współpracuje z francuskimi, portugalskimi, niemieckimi i greckimi artystami. Ich przedstawienia były grane m.in. na festiwalach na Cyprze, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ostatnia produkcja to zrealizowany na zamówienie Muzeum Historii Żydów Polskich spektakl „Mapy pamięci”.


LUDZIE

Agnieszka Błońska
Absolwentka antropologii kultury na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii dramatu w Bristol Old Vic Theatre School, Bristol, UK oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Reżyserka i aktorka, pracuje w Polsce i w Anglii. Współpracowała m.in. z Wildworks Theatre w Kornwalii, DotComedy Theatre i National Theatre Studio w Londynie. Wykłada na Falmouth University jako associated lecturer. Swoje projekty realizowała m.in. w Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatrze Bałtyckim w Koszalinie. Od 2008 współpracuje z Instytutem Teatralnym, gdzie zrealizowała m.in. „Marię Stuart” Słowackiego w ramach projektu „Słowacki. Dramaty wszystkie”, „Był sobie dziad i baba” – pokazywany m.in. podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych w 2011 roku, i “Grubasy”. W 2013 w Teatrze Ochoty zrealizowała "Fale" wg Wirginii Woolf. W TABUROPIE pełni rolę reżyserki, pracującej z tancerzami z belgijskiej grupy kobalt.works.

Joanna Wichowska
Krytyczka teatralna, aktorka, kuratorka i dramaturżka. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Grała m.in. w spektaklach Teatru Węgajty, Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice i Double Edge Theatre, USA. Była kierowniczką literacką i koordynatorką projektów międzynarodowych w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, dramaturżką w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie i redaktorką strony internetowej Europejskiego Kongresu Kultury. Stale współpracuje z Dwutygodnikiem.com i Didaskaliami. Ekspertka, kuratorka i koordynatorka projektów międzynarodowych sieci teatralnej East European Performing Arts Platform. W TABUROPIE – aktorka i koordynatorka.
Dawid Żakowski
Aktor, reżyser i instruktor teatralny. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Szef Stowarzyszenia Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa. W latach 1997-2007 pracował jako aktor i asystent reżysera w Studium Teatralnym w Warszawie. Współpracował m.in. z Teatrem Pieśń Kozła z Wrocławia, NeTTheatre z Lublina, Teatro La Madrugada z Włoch, Muzeum Historii Żydów Polskich, Instytutem Jerzego Grotowskiego z Wrocławia, The Working Party z Berlina, Teatro Regula contra Regulam z Mediolanu, In Zeitgeist Theatre z Londynu, Forum z Bejrutu w Niemczech. W TABUROPIE - aktor.

Dominika Biernat
Aktorka, absolwentka wydziału Akrorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracuje z najważniejszymi polskimi reżyserami, m.in. z Mają Kleczewską, Michałem Borczuchem, Krzysztofem Garbaczewskim, Marcinem Liberem. Współpracuje m.in. z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, obecnie związana z Teatrem Nowym w Łodzi. Laureatka nagród aktorskich, m.in. nagrody "Gazety Wyborczej" dla najlepszej aktorki sezonu 2007/2008 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, nagrodą na Festiwalu Prapremier za rolę C. w spektaklu "Łaknąć". W TABUROPIE - aktorka.

Sean Palmer
Aktor, wokalista, beatboxer, absolwent Wydziału Teatru i Sztuki na Manchester Metropolitan University (Wielka Brytania). Współpracował z polskimi teatrami repertuarowymi (m.in. Teatr Dramatyczny w Warszawie) i niezależnymi (m.in.Teatr Chorea), grał m.in. w spektaklach Michała Zadary i Wojtka Ziemilskiego. Współpracuje z najważniejszymi polskimi muzykami jazzowymi i awangardowymi. W 2010 r. stworzył w Warszawie autorski, eksperymentalny projekt wokalny, chór Gre Badanie, mający na celu odkrycie nowych związków pomiędzy głosem i przestrzenią. W TABUROPIE - aktor.

Anna Katarzyna Regulska-Lokanga
Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, Animacji Kultury (przy wydziale Polonistyki U.W), studiów DEA w Katedrze Teatru i Sztuk Widowiskowych na Uniwersytecie Paris3 Sorbonne Nouvelle, pierwszego cyklu w 'Ecole Internationale de Theatre Jacques Lecoq. Współzałożycielka i członkini Zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury, animatorka kultury, artystka społeczna. Realizuje projekty animacji kultury oraz artystyczne zaangażowane społecznie. W pracy używa form dokumentalnych, non-fiction. Reżyserka spektaklu "Historie Ziny", koordynatorka projektów Kaukaska Odyseja, Historie Ziny, Dialogi Ziny, Cafe Babel. W Taburopie - menedżerka projektu.

Magda Sobolewska
Absolwentka Instytutu Filozofii i Socjologii oraz Wydziału Pedagogiki, UniwersytetWarszawski (magister). Studia pomagisterskie: Gender Studies (Panstwowa Akademia Nauki). Obecnie pracuje w Stowarzyszeniu Praktyków Kultury oraz na stanowisku Director of women's services (Middle East) dla Lutheran Mideast Development. Realizuje projekty z zakresu animacji kultury i sztuki w na terenie Polski i Turcji. W Taburopie - asystentka menedżerki projektu.

Andre Erlen
Reżyser i aktor, dyrektor artystyczny grupy Futur3w Kolonii. Absolwent Kunstakademie Düsseldorf. Współpracował m.in. z Janem Peszkiem. Współtwórca festiwalu Globalize Cologne. Wyreżyserował kilkanaście przedstawień w Niemczech, Polsce, USA, Indonezji i Izraelu. Jego ostatnie spektakle stworzone z teatrem Futur3 to: “Night in Afghanistan” - 2011, “Petersberg I- at the Israeli-Palestinian negotiation table” – 2010 (Nagrody: Najlepsze Przedstawienie w Kolonii w 2010, Najlepsze Przedstawienie Polityczne 2010), “La première fois” – koprodukcja z Théâtre en Flammes (CH), 2009. Współpracował m.in. z Revolutions International Theater Festival Albuquerque (USA) i Schauspielhaus Köln. W TABUROPIE – reżyser pracujący z polskimi aktorami.

Rolf Emmerich
Producent i menadżer teatralny. Absolwent ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego NWR. Od 2002 dyrektor artystyczny Sommerblut KulturFestival w Kolonii. Inicjator i koordynator projektu TABUROPA.

Angel Kaba
Artystka multidyscyplinarna, tancerka i trenerka hip-hopu. Studiowała na Akademii Muzycznej w Brukseli. Prowadzi własną grupę muzyczno-taneczno-teatralną Contre-Tendance, współpracuje z zespołem tańca współczesnego kobalt.works. W TABUROPIE pracuje jako aktorka/tancerka w zespole prowadzonym przez Agnieszkę Błońską.

Igor Shyshko
Tancerz, absolwent klasy baletu i tańca współczesnego na Uniwersytecie Kultury w Mińsku oraz prestiżowej szkoły tańca współczesnego P.A.R.T.S.(Performing Art Research and Training Studios) w Brukseli. Współpracował m.in. z Jonathan Burrowsem, Thomasem Hauertem, Anne Teresą De Keersmaeker i jej zespołem Rosas. Współpracuje z kobalt.works. W TABUROPIE - tancerz w zespole prowadzonym przez Agnieszkę Błońską.

Sayaka Kaiwa
Tancerka, absolwentka wydziałów tańca i choreografii Hampshire College (USA) i P.A.R.T.S. (Bruksela). Tańczyła w spektaklach m.in. Anna Teresy De Keersmaeker, Williama Forsythe’a, Trishy Brown/ Lance Gries. Współpracuje z kobalt.works. W TABUROPIE - tancerka w zespole prowadzonym przez Agnieszkę Błońską.

Marielle Morales
Absolwentka Dance Conservatory w Bordeaux (Francja). Współpracowała z Provisional Danza (Madryt), w Brukseli założyła grupę Mala Hierba Dance Company. Współpracuje z kobalt.works. W TABUROPIE - tancerka w zespole prowadzonym przez Agnieszkę Błońską.

Mioko Yoshihara
Studiowała filozofię i socjologię na Uniwersytecie Waseda w Tokio. W Japonii występowała m.in. w grupach Golgi Worx dance i Leni-Basso. W Europie była związana z P.A.R.T.S. i EDDC/Dance Academy w Arnhem. Wśród twórców z jakimi pracowała są m.in. Maria Clara Villa Lobos, Salva Sanchis, David Zambrano, Sanne van Rijn, Kyung-Ae Ro, Armand van den Hamer. W TABUROPIE - tancerka w zespole prowadzonym przez Agnieszkę Błońską (w obsadzie spektakli granych w Polsce i Belgii).

Arco Renz
Choreograf i reżyser, założyciel grupy kobalt.works (Belgia). Autor choreografii do wielu spektakli tanecznych, dramatycznych i operowych, m.in. do opery „Idomeneo” (reż. Luc Bondy) w Opéra National de Paris i wydarzenia „I Love EU” otwierającego Belgijską Prezydencję w EU. W TABUROPIE reżyser grupy partnerskiej.

Andre Theodosio
Reżyser i aktor. Absolwent Escola Superior de Teatro e Cinema w Amadorze, założyciel Teatro Praga (Lizbona). Jego spektakle były grane na wielu festiwalach europejskich. Jako aktor współpracował m.in. z Richardem Foremanem, Timem Crouchem, Ritą Nunes. W TABUROPIE reżyser grupy partnerskiej.